| ניצן צבי כהן, חדשות דבר |
חדשות "דבר" מפקחי מִנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית הונחו להגביר ערנות לגבי העסקת קטינים באתרי בנייה עם תחילתה של חופשת הקיץ, כך הודיע משרד העבודה אתמול (שלישי). לפני כשבוע וחצי איתר מפקח במחוז ירושלים קטין המועסק בניגוד לחוק באתר בנייה.
במנהל הבטיחות הוסיפו שמעבר לפעולות האכיפה המיידיות שננקטו באתר, פנה המנהל השבוע גם אל רשם הקבלנים כדי שיחל במקביל בהליכי שימוע עם מבצע הבנייה. גם ממוני בטיחות באתר זומנו לבירור במטה המנהל בירושלים. "המנהל רואה בהפרה זו חמורה מאוד, והפעילות בנושא זה תימשך כל העת".
העסקת בני נוער באתרי בנייה, ואף כניסתם לאתרים, נאסרו בחוק מאז קיץ 2018 לאחר שורת תאונות שנהרגו בהן בני נוער שעבדו בחופשות. נוסף על כך, קיים איסור כללי על העסקת בני נוער בעבודה בגובה ובעבודות מסוכנות אחרות.
בתחילת החודש נפצע בינוני בן 17 מנפילה מגובה רב לאחר שהועסק בניגוד לחוק בתיקון מזגן בגובה.