| הדס יום טוב, חדשות דבר |
חדשות "דבר" עשרות גמלאים הפגינו הבוקר (שלישי) מול בניין עיריית תל אביב במחאה על החלטת העירייה להפחית את ההנחה בארנונה הניתנת לגמלאים תושבי העיר מ-25% ל-12.5%. בעירייה מנעו תחילה את כניסתם למבנה ובמקום התפתחה תגרה עם השוטרים והמאבטחים. לאחר מספר דקות התאפשרה כניסת המוחים לבניין.
עיריית תל אביב הפחיתה את ההנחה לגמלאים, וכמו כן את ההנחה הניתנת להורים עצמאיים ולעולים חדשים, כחלק מהקיצוץ הרוחבי עליו הודיעה בתקציב העירייה לשנים 2024-2025, בעקבות גירעון אליו נקלעה. בהסתדרות הגמלאים מרחב תל אביב החליטו בתגובה לקיים הפגנה.
אפרים קורן, מנכ"ל הסתדרות הגמלאים: "פעולת המחאה היום נועדה להרתיע ולהזהיר ולבקש מראש עיריית תל אביב וחברי מועצת העיר - הסירו ידכם מהפגיעה בהנחות המקובלות מזה שנים רבות לגמלאי העיר תל אביב. ההחלטה להפחית ב-50%, היא פגיעה קשה מאוד בציבור מייסדי העיר. זה לא ראוי שגרעונות העיר תל אביב שהצטברו מסיבות שונות ייפלו על גבם של גמלאי וותיקי העיר. זו בושה לעיר הראשונה והגדולה בישראל, שצריכה להוות דוגמה לשאר הרשויות בישראל.
פרידה כהן (86), גמלאית תושבת וילידת תל אביב, עובדת אל על (TASE:ELAL) לשעבר, היא בין המוחים: "אני נמנית על דור שאין לו פנסיה, כי כך זה היה בעבר בחברה. תושבי העיר תל אביב אלה לא בהכרח הצעירים ועובדי ההייטק. בתל אביב יש אוכלוסייה של עשרות אלפי קשישים שגרים פה…