| היאלי יעקבי-הנדלסמן, ישראל היום |
חולון היא העיר בעלת היציבות הפיננסית הטובה בישראל, כך עולה מהדירוג המלא של הרשויות והמועצות המקומיות של Bdi Coface. הנתונים שפורסמו היום מתייחסים לשנת 2022.
חולון החליפה מקומות עם הרצליה שדורגה ראשונה בשנה החולפת. במקום השלישי נמצאת ראש העין. אחריהן ממוקמות נס ציונה ורמת גן. תל אביב קפצה למקום השישי מהמקום העשירי בדירוג הקודם ואחריה מודיעין מכבים רעות, רמת השרון, כפר סבא וראשון לציון.
במקומות האחרונים, קרי ממקומות 38-42 ברשימה, ממוקמות רמלה, עכו, קרית ים, נהריה וירושלים.
מהדירוג של המועצות המקומיות והאזוריות עולה כי כפר שמריהו ממוקמת במקום הראשון ואחריה עומר, סביון, אבן יהודה ובאר טוביה. במקומות האחרונים ממוקמות אלונה, משגב, כפר תבור, הר אדר וקריית עקרון.
המחקר של Coface Bdi בחן את כל אוכלוסיית העיריות והמועצות בישראל והתבסס על שימוש בשלושה מקורות מידע: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, דוחות כספיים מבוקרים של העיריות והמועצות ומאגרי מידע עצמאיים.
על מנת לבחון חוסן פיננסי נבחרו מספר מדדים פיננסים המשקפים את יכולתן של עיריות ומועצות לעמוד בהחזר חובות. כמו-כן, נבנה מדד של יעילות פעילות שמשקף את יעילות התנהלות של עירייה או מועצה. מטרת העבודה הייתה לאתר את המועצות והעיריות בעלות פרופיל של סיכון עסקי, חוסן פיננסי מוסר תשלומים ויעילות הטוב ביותר.