| היאלי יעקבי-הנדלסמן, ישראל היום |
שכח שדירוג האשראי ירד? בדיון שנערך בוועדת הכספים היום (שלישי), קטע יו"ר הוועדה משה גפני (יהדות התורה) את הביקורת שהשמיע ח"כ ולדימיר בליאק (יש עתיד) על הגירעון ומצבה הכלכלי של ישראל. "איך אתה מסביר את זה שדירוג האשראי לא יורד", שאל גפני את בליאק, על אף שחברות דירוג האשראי, מוד'יס ו-S&P אכן הורידו את דירוג האשראי של ישראל בחודשים האחרונים. בליאק הזכיר בתגובה לגפני כי הדירוג אכן ירד: "מה זאת אומרת לא יורד, ירד כבר", השיב בליאק, "שתי סוכנויות מתוך שלוש הורידו - עם תחזית שלילית".
ח"כ ולדימיר בליאק אמר במהלך הדיון: "אני מאוד מודאג, כולנו מודאגים ממצב המדינה, אני גם מודאג לגורל כלכלת ישראל והמערכת הפיסקלית שלנו. דיברנו על הצורך לקצץ בכספים הקואליציוניים ולסגור לפחות 10 משרדים מיותרים אבל לא הקשבתם לנו וכך זה התגלגל. משרד האוצר הציג את התוכנית המאזנת כדי להגיע ליעד גרעון של 6.6%, שגם זה היה גבוה לטעמי, וגם בזה לא עמדנו כאשר לא אישרנו כל מיני צעדים שנכללו בתוכנית התקציבית, בגלל כל מיני מניעים פוליטיים ידועים".