| סוניה גורודיסקי, ישראל היום |
שלל סיבות לדאגה: משרד האוצר פרסם היום את הנומרטור המעודכן - תוכנית התקציב התלת־שנתית לשנים 2027-2025. מהתוכנית עולה כי סך המחויבויות של הממשלה לתקציב 2025 עומד כבר על 600 מיליארד שקלים, חריגה של 55 מיליארד מהיעד שנקבע בחוק.
כפי שפרסמנו ב"ישראל היום", הגירעון החזוי לשנת 2025, כולל תוספות ביטחוניות וללא "ביצוע צעדי התאמה" (גזרות כלכליות), יעמוד על 5.2% מהתוצר, יפחת ל־4.4% בשנת 2026 ויגיע ל־3.7% בעוד 3 שנים.
במסמך נכתב כי "על מנת לשמור על המסגרות והכללים הפיסקליים, פערים אלה מצריכים צעדי התכנסות מצד הממשלה בצד ההוצאה ובצד ההכנסה. צעדי התכנסות אפשריים בצד ההוצאה הם הפחתה, ייעול ותיעדוף של הוצאות הממשלה. כמו כן, ככל שתקטין הממשלה את הגירעונות כן יקטן נטל תשלומי הריבית מסך ההוצאה לעתיד לבוא. צעדי התכנסות אפשריים בצד ההכנסה הם העלאת שיעורי מיסים קיימים, הרחבת בסיס המס, הטלת מיסים נוספים וצמצום הטבות מס".
קראו את הכתבה המלאה באתר ישראל היום