| ארז רביב, חדשות דבר |
חדשות "דבר" שר הפנים משה ארבל (ש"ס) מאשים כי השיקולים הפוליטיים של שר האנרגיה אלי כהן (הליכוד) הושמטו מפרוטוקול ישיבת הממשלה בה נמנע האישור התכנוני לשתי תחנות כוח. השר כהן טוען כי ההחלטה נעשתה על בסיס שיקולים מקצועיים בלבד.
ארבל שלח אתמול (חמישי) מכתב למזכיר הממשלה, עו"ד יוסי פוקס, בו הוא קובל על אי המקצועיות. "הפרוטוקול לא משקף את 'הנימוקים' שהביאו שרי הממשלה המתנגדים לתכנית", כתב ארבל. "ספציפית, שר האנרגיה התייחס בדבריו להתנגדותם של חברי הליכוד הבוחרים בפריימריס לתכניות אלו ולצורך הפוליטי להתנגד להן, וביטל בדבריו בבוטות לא ראויה את גורמי המקצוע באופן שפגע ביכולתם להשמיע את עמדתם המקצועית בפני הממשלה". את המכתב פרסם לראשונה כתב כאן 11 מיכאל שמש.
לצד כהן, התנגדו גם שרים נוספים מהליכוד ובהן שרת התחבורה מירי רגב, בנימוק כאילו הקמת תחנת ריינדיר תפגע בתכניות תחבורה באזור, טענה שמנוגדת לחוות דעת של גורמי המקצוע במשרדה. גם השרה להגנת הסביבה עידית סילמן התנגדה לאישור עוד תחנות כוח בגז, בנימוק לפיו ישראל צריכה להימנע מהקמת תחנות כוח מונעות בדלקים מזהמים.
https://twitter.com/shemeshmicha/status/1796202121227894852?s=46
"הפרוטקול נערך על ידי מזכירות הממשלה ואכן חשוב שייצג את הנאמר בדיון", נמסר בתגובה מלשכת שר האנרגיה אלי כהן. "ההחלטה בעניין תחנות הכוח נסובה על שיקולים מקצועיים בלבד. ראוי שהשר ארבל שעוסק בנושא תחנות הכוח באובססיביות ייתן התייחסות…