| מיכל מרנץ, חדשות דבר |
חדשות "דבר" "מבחינה מקצועית אנחנו לא חושבים שחוזים אישיים יקדמו את מערכת החינוך, ויש גם מחקרים שתומכים בכך", כך אמר מנכ"ל משרד החינוך מאיר שמעוני בוועדת החינוך שדנה היום (רביעי) במשבר החינוך העל יסודי. "אבל אין לנו בעיה שתהיה חלופת העסקה נוספת מוגדרת במספר חוזים מסוים. מלבד זאת יש פה עניין עקרוני של עמידה בהסכם. אם ארגון המורים הסכים לחוזים אישיים, עליו לעמוד בהתחייבות". בארגון המורים מכחישים שהסכימו לכך.
דבריו של שמעוני ממחישים שלמעשה, הסיבה שבגללה הסכם השכר החדש של מורי התיכונים מתעכב והם נוקטים עיצומים כבר חודשיים, היא ההתעקשות של אגף הממונה השכר באוצר על העסקת מורי התיכונים בחוזים אישיים - מהלך שמשרד החינוך, שאמון על מערכת החינוך, אינו רואה בו צורך ממשי או סוגיה עקרונית. ולמרות זאת, באוצר לא מוכנים לוותר על הדרישה הזו, גם במחיר של עיכוב ההסכם ועיצומים שפוגעים בתלמידים, בעיצומה של אחת השנים הקשות ביותר שעברו על החברה הישראלית ומערכת החינוך.
מדבריו עולה גם שלמרות הביקורת המרומזת על האוצר, משרד החינוך לא מפעיל את כוחו ועוצמתו כדי להוביל להסכמות, ורואה את עצמו כ"צד שלישי" בסיפור.
"אנחנו צד שלישי בסיפור ואנחנו כן מאמינים בזכויות של המורים", המשיך שמעוני, "אבל אנחנו מתנגדים לפגיעה בתלמידים - טיולים, גדנ"ע ומניעת הפגיעה בצה"ל - אכ"א, יחידות מיוחדות עתידות. גם המורים מתנגדים לעיצומים.…