| מיכל מרנץ, חדשות דבר |
חדשות "דבר" הקטנת הכיתות לממוצע 19 תלמידים בכיתה, מעבר ל-5 ימי לימוד במערכת, עדיפות ראשונה לגיל הרך, והכשרה מתמשכת של צוותי החינוך - אלו מסקנות הביניים של ועדה מקצועית לבחינת מקומו של החינוך המיוחד במערכת החינוך, בראשות פרופ' עמוס שפירא, שהוגשו היום (שלישי) לשר החינוך, יואב קיש.
השר קיש הודיע כי בכוונתו לאמץ את מסקנות הביניים והנחה את מנכ"ל המשרד להקים צוות ייעודי בראשותו כדי להתחיל בהערכות ליישומם עם הגשת ההמלצות הסופיות, תוך שיתוף פעולה עם כל הגורמים המעורבים לעשייה החינוכית.
בוועדת שפירא חברים מירב השותפים לעשייה החינוכית מהמשרד ומחוצה לו כולל בין היתר משרדי ממשלה, ארגוני מורים , הורים ועמותות מנהלים מהשטח ומהמטה, אגפי החינוך ושלטון מקומי, גורמי מקצוע ועוד, הרכב הוועדה מגדיל את הסיכוי לגיבוש ויישום המלצות באופן מיטבי. הוועדה הודיעה שתמשיך את עבודתה במטרה לבחון נושאים חשובים שטרם נבחנו במטרה להגיש המלצות סופיות כוללות.
עיקרי מסקנות הביניים כפי שגובשו על ידי חברי הוועדה:מיקוד אסטרטגי של משאבים בחינוך לגיל הרך- "היפוך הפירמידה"הגברת השילוב של תלמידים עם צרכים מיוחדים במסגרות החינוך הכולל (הרגיל) על ידי:הכשרה רציפה של צוותי הוראה תוך הפקת לקחים מהעברשיפור סביבת העבודה של המורה באמצעות הקטנה דרמטית של גודל הכיתות לכ19 תלמידים בממוצעהקטנת גודל הכיתות מבלי ליצור ביקוש נוסף למורים -משאב שנמצא במחסור גם בימים אלהקיצור שבוע הלמידה…