| אורן דגן, חדשות דבר |
חדשות "דבר" רשת הספרים סטימצקי תרכוש 25% מהפעילות המסחרית של הוצאת הספרים הוותיקה עם עובד מיסודה של ההסתדרות.
לצד ההשתתפות ברווחי ההוצאה, ההסכם מקנה לסטימצקי מקום בדירקטוריון ההוצאה ו-25% מכוח ההצבעה במוסדות המוסמכים של "עם עובד". ההסכם אינו כולל את נכסי הנדל"ן של עם עובד.
מנכ"לית הוצאת עם עובד, חניטל סוויסה: "שילוב הכוחות עם רשת סטימצקי יעזור להגדיל את החשיפה של הספרים שלנו ולהנגיש אותם לקהל קוראים רחב יותר. הצוות שמוביל היום את ההוצאה ימשיך להצעיד אותה להישגים, תוך שמירה על איכות היצירה שהפכה את עם עובד לעמוד תווך בתרבות הישראלית".
הוצאת הספרים שהוקמה ב-1942, היא אחת מהוצאות הספרים הוותיקות והמובילות בישראל. עם הקמתה היא פעלה כשלוחה הסתדרותית מתוך מטרה "לספק את צרכיו הרוחניים של ציבור הפועלים". "עם עובד" הוקמה ביוזמתו של ברל כצנלסון, שהיה גם העורך הראשון של ההוצאה.
במהלך השנים, פרסמה "עם עובד" למעלה מ-5,000 כותרים במיליוני עותקים ומדי שנה היא מפרסמת עשרות כותרים חדשים ומדפיסה מחדש מאות ספרים שראו אור בעבר ונחשבים לקלסיקה של ספרות המקור והתרגום.
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "עם עובד היא נכס צאן ברזל של התרבות הישראלית ואני גאה בתרומתה של ההסתדרות גם להיבטים של העמקת עולם הרוח ועידוד היצירה המקומית. שיתוף הפעולה עם רשת סטימצקי נשען על ערכים משותפים של אהבת הספר, ונועד להגביר את…