| מאיה רונן, חדשות דבר |
חדשות "דבר" קבוצת שטראוס מקימה קרן בהיקף של מיליוני שקלים לטובת חקלאי הנגב המערבי, יחד עם עמותת 'לקט ישראל'. הקרן תסייע באתגרים הכלכליים איתם מתמודדים חקלאים כעת, ותתמוך בתהליכי שיקום ותקומה של המשקים שנפגעו בעקבות המלחמה. זאת בהמשך לעבודה המתמשכת של שטראוס עם חקלאים מהאזור, שמספקים למפעלי החברה תוצרת חקלאית בהיקפים גדולים.
בטווח המיידי תעניק הקרן עזרה כספית לכ-800 חקלאים ברכישת מוצרי מזון עבור משפחותיהם. בטווח הארוך, תיבנה תוכנית סיוע בשיתוף החקלאים שתכלול: תמיכה פיננסית, סיוע משפטי, רכישת ציוד לשיקום התשתיות שנפגעו, פיתוח חדשנות והתאמת מוצרים ליכולות הגידול, קידום רכישה של תוצרת חקלאית מקומית בהתאם לצרכי החקלאים, סיוע בתעסוקה חלופית, תמיכה בהשמת עובדים וצרכים נוספים שיעלו מהחקלאים.
'לקט ישראל', עמותה העוסקת באיסוף עודפי מזון ותרומתם למאות אלפי נתמכים, תסייע בניהול הקשר עם החקלאים, תמפה צרכים ותוביל ועדת היגוי מקצועית להגדרת קריטריונים למתן תמיכה. באמצעות 'לקט ישראל' החקלאים תורמים עשרות אלפי טונות של תוצרת חקלאית מידי שנה למי שזקוק לה.
נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס, שי באב"ד: "ליבנו עם החקלאים ומשפחותיהם שנפגעו פגיעה אנושה במתקפת הטרור הרצחנית של ה-7 באוקטובר. מתוקף המחויבות ארוכת השנים של שטראוס לחקלאים ולחקלאיות באזור העוטף נהיה שותפים לשיקום מפעל חייהם."
...