| דניאלה גינזבורג, ישראל היום |
מערך הסייבר הלאומי הזהיר ביום שלישי מפני מתקפת פישינג מתוכננת שצפויה להגיע לאזרחי ישראל בימים הקרובים וקורא לציבור לגלות זהירות יתרה מפני הודעות ולינקים חשודים.
מערך הסייבר הלאומי, שב"כ וצה"ל פועלים כל העת לשיבוש ולסיכול נסיונות שונים למתקפות סייבר ולאיסוף מידע על אזרחי ישראל ומזהירים את הציבור מפני מתקפת פישינג (דיוג) שצפויה להישלח לאזרחים בדואר אלקטרוני בימים הקרובים.
האזהרה מגיעה על רקע העובדה שלאחרונה נחשפה תוכנית לשליחת הודעות דוא"ל זדוניות המכילות הבטחה למידע אודות חטופים ונעדרים בצירוף קישור מתחזה.
ככל הנראה, לחיצה על הקישור תגרום להורדת תוכנה מזיקה שתאפשר גישה למידע האישי שעל המכשיר ושליטה בו.
הציבור נקרא לגלות עירנות להודעות דוא"ל חשודות ולהימנע מלחיצה על קישורים לא מוכרים. לבירור ולדיווח על הודעות דיוג חשודות ניתן לחייג 119 למערך הסייבר הלאומי.
במקביל, ביקשו במערך הסייבר לחדד את הנהלים להתנהלות בטוחה בוואטסאפ בתקופת המלחמה, זאת בעקבות תופעה של צירוף מספרים ישראליים לקבוצות וואטסאפ שבהן מוצגים תכנים קשים...