| ארז רביב, חדשות דבר |
תושבי עוטף עזה שפונו מביתם, זכאים למספר הטבות ומענקים שונים ממוסדות המדינה. אלו הדרכים בהן ניתן למצות את הזכויות:
| הקלות בחשמל
חברת החשמל פרסמה הקלות בתחום החשמל – הכוללים הקפאה של הליכי הגבייה והניתוקים. הפקת חשבונות תידחה ב-30 וים החל מ-7 באוקטובר.
| מענק לכל תושב
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הודיע על תכנית לכל תושבי עוטף עזה הגרים בטווח של עד 7 קילומטר מהרצועה. התכנית כוללת מענק לכל משפחה של 1,000 שקלים לכל אזרח ועד 5,000 שקלים למשפחה. את המענק אפשר לקבל דרך בקשה באתר רשות המסים.
פורום העסקים של ישראל, הודיע על תכנית פילנטרופית משלו להעניק כרטיסי מתנה טעונים ב-1,000 שקל לכל תושב בישובי העוטף, ללא מגבלה של גודל המשפחה, אותם ניתן לממש במעל מ-100 עסקים ורשתות.
| פיצוי בגין נזקים ישירים לרכוש
עד כה לא היה ניתן לקבל פיצויים ממס רכוש על נזקים ישירים שנגרמו בלחימה, אך עובדי מס רכוש מתכוונים לבצע פעילות שמאות ופיצוי בימים הקרובים, בכפוף להנחיות פיקוד העורף, גם ביישובי העוטף. דיווח על נזקים יש להפנות למס רכוש.
| הקלות בבנקים
לפי הודעת בנק ישראל, בעלי הלוואות צרכנית על 100,000 שקלים יהנו מדחיית…