| אריה אברמזון, ישראל היום |
משרד הפנים שוקל לדחות את הבחירות המקומיות שאמורות להתקיים ב־31 באוקטובר השנה - זאת לאור פתיחת המערכה מול חמאס בעזה.
על פי הערכות גורמים המעורים בפרטים נשקלת האפשרות לדחות את הבחירות בכשלושה חודשים עד כחצי שנה מתום הלחימה - כך נודע ל"ישראל היום". החלטה אמורה להתקבל בימים הקרובים.
בהודעה לתקשורת מטעם משרד הפנים שיצאה במוצ"ש נכתב כי טרם התקבלה החלטה על דחיית הבחירות וכי "ההיערכות התפעולית לקיום הבחירות במועדן נמשכת כסדרה".
במכתב שכתב אתמול (ראשון) עו"ד עמרי שגב העוסק במשפט מנהלי, מפלגות רשויות מקומיות ועוד – למועמדים הרבים שהוא מייצג נכתב כי
"ייתכן שמהלך מסוג זה יצריך שינוי חקיקה... כך לפי שעה לא ניתן לדעת האם ניתן יהיה להגיש את הרשימות מחדש, מה המשמעויות הכלכליות, מה יעלה בגורלן של התקשרויות שנעשו מול ספקים בקשר לבחירות וכו'".
יו"ר וועדת הבחירות באחת הערים במרכז הארץ אומר ל"ישראל היום":
"ברור שלא ניתן כרגע לקיים בחירות בזמן שכל תשומת הלב ממוקדת בלחימה ובהחזרת השבויים. אני לא רואה תסריט שבו אנשים יוצאים לקלפיות בזמן שהמדינה מדממת ואף מועמד לא יכול לעסוק עכשיו בקמפיין. אני מאמין שהבחירות יידחו. בכל מקרה לא הודיעו לנו שום דבר בנושא".