| חדשות ספונסר |
ישראל הטילה מצור על עזה לצד הפצצות של חיל האוויר, בעוד הירי מהרצועה נמשך לערי גוש דן.
"אנחנו מטילים מצור מוחלט על העיר עזה. אין חשמל, אין מזון, אין מים ואין דלק. הכל סגור. אנחנו נלחמים בחיות אדם ואנו נוהגים בהתאם",
כך אמר שר הביטחון יואב גלנט בדקות האחרונות.
הבוקר התקיימה פגישה בין נציגי המחנה הממלכתי והליכוד, בנוגע להקמת ממשלת חירום עד לסיום המלחמה. עיקרי הצעת המחנה הממלכתי הם הקמת קבינט מלחמה מצומצם, למשך ניהול המערכה שבו ינתן ייצוג משפיע לחברי המחנה הממלכתי, ויהיו חברים בו השרים הרלבנטיים מטעם ראש הממשלה.
במידה ויצטרפו מפלגות נוספות מהאופוזיציה, קבינט המלחמה יורחב בהתאם. עיקר סמכויות ניהול המלחמה יואצלו לגוף זה. בתקופת כהונת ממשלת החירום, לא תתקיים חקיקה בכנסת שאין לה קשר למלחמה.
יודגש, כי אין כל דרישה למינוי שרים ביצועיים, אלא רק לשרים ללא תיק, למשך תקופת המלחמה בלבד...