| סוניה גורודיסקי, ישראל היום |
ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס, התארח ב"ערך מוסף", הפודקאסט הכלכלי של "ישראל היום", והתייחס לאתגרים של שי אהרונוביץ', ראש רשות המסים החדש, וגם לרפורמות שבדרך שאמורות להקל במעט על הביורוקרטיה.
גינדי, דור שני ליועצי מס, אומר שהרשות צריכה לטפל בראש ובראשונה בהון האנושי ולהעצימו. "אני חושב שרשות המסים נמצאת במשבר כוח האדם הכי גדול בתולדותיה. הציבור מפסיד מזה כי הוא לא מקבל שירות, הגבייה נפגעת מזה גם. אבא שלי היה מפקח ברשות המסים 25 שנה. אני זוכר את עצמי בתור ילד, זה היה כבוד גדול, כאילו הלכתי ברחוב עם מסי. צריך להחזיר את הכבוד לעבודה ברשות המסים, להחזיר להם גאוות היחידה ולתגמל אותם בהתאם".
פגיעה אנושה באנשים
גינדי העלה נושא בוער נוסף לתפיסתו - תופעת העיקולים, שהפכה להיות נפוצה למדי. "נושא העיקולים ברשות המסים וזאת שערורייה. המצב הזה לא יכול להמשיך. זאת פשוט התעמרות בציבור. יש יותר מ־700 אלף עיקולים בשנה בכל מערכי המס. זה לא מייצר לא הרתעה, לא אכיפה. זה סתם מייצר התעסקות שווא של רשות המסים בכל מיני מצבים שהם לא צריכים להתעסק בהם".
.
.
.
קראו את הכתבה המלאה באתר ישראל היום