| מאיה רונן, חדשות דבר |
חדשות "דבר" משרד האוצר פירסם אתמול (רביעי) להערות הציבור צווים להפחתת המכס על שמן הזית. במסגרת הצווים, שהוכנו ברשות המסים, יופחת המכס מרמתו הנוכחית כיום שעומדת על 6%+2.29 ש"ח לקילוגרם לרמה נמוכה של 1.2%+0.44 ש"ח לקילוגרם.
עוד הודיע המשרד כי במקביל להפחתה במכס, הוא תמיכה ישירה לענף הזית. הצו המוצע מפורסם בתיאום עם משרד החקלאות ועם ענף הזית. לטענת המשרד הפחתת המכס צפויה להביא להפחתה משמעותית באמצעות יצירת כדאיות לייבוא להתחרות בייצוא המקומי.
במטרה לתת מענה לציבור בחגי תשרי פורסם להערות לטווח קצר צו בהוראת שעה עם הפחתה של המס עד ה-9 באוקטובר 2023 ובמקביל פורסם צו נוסף, להערות תוך21 יום, להפחתה קבועה במס. ההפחתה זהה בשני הצווים.
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ': "חודש תשרי ותקופת החגים בפתח ואנו עושים הכל כדי להוריד מחירים. אני שמח על ההסכמות שהושגו עם החקלאים ועם משרד החקלאות סביב התמיכות הישירות וייבוא במכס מופחת של שמן זית. החקלאות הישראלית היא ענף כחול לבן שמבטא ערכים ציוניים חשובים ומשמעותיים וכשר האוצר אני פועל רבות לחיזוקה ולפיתוחה".
"כעת, עם ההבנות, המכס על ייבוא שמן זית יורד וכולנו נרגיש זאת הן בהיעדר מחסור והן במחיר השמן. עוד צעד ועוד צעד ובע"ה נוריד את מחיר סל הקניות של אזרחי ישראל. כפי שאמרתי, המאבק ביוקר המחיה ניצב בראש סדר העדיפויות שלי ושל…
...