| מיכל מרנץ, חדשות דבר |
חדשות "דבר" מועצת התלמידים ארצית והנהגת הורים הפגינו אתמול (רביעי) מול משרד החינוך בתל אביב על חוסר הידיעה ביחס לפתיחת שנת הלימודים בתיכונים. ההפגנה כוונה למשרד החינוך, משרד האוצר וארגון המורים.
נכון לשעה זו ארגון המורים מצהיר כי שנת הלימודים בתיכונים לא תיפתח אלא אם יגיעו להסכמות עם משרד האוצר והשלטון המקומי בנוגע להסכם השכר.
הנואמים בהפגנה, יו"ר הנהגת ההורים מירום שיף ויו"ר מועצת התלמידים ספיר מוצפי, הצהירו כי הם תומכים בהעלאת שכר למורים. אך הסיסמאות והשלטים בהפגנה היו נגד יו"ר ארגון המורים, רן ארז.
האיום באי פתיחת שנת הלימודים הוא שיא בעיצומים שהתקיימו בשנה האחרונה כמו אי מתן ציונים ואי יציאה לפעילויות חוץ בית ספריות כולל טיולים שנתיים והמסעות לפולין. התלמידים שנכחו בהפגנה מציינים את הסיבות הללו כמניע להגיע להפגנה.
רוני קמאי מכפר יונה, דוברת מועצת תלמידים ועולה לכיתה י"א: "אחרי שנתיים של סגר לא קיבלתי ציונים ולא יצאתי לטיולים שנתיים. אני רוצה שהשנה הזאת, השנה העמוסה ביתר, תיראה אחרת".
"מה שמביא אותי בעיקר זה המסע לפולין שלי בסוף נובמבר", אומר עידו ברנר, שעולה לכיתה י"ב מפתח תקווה, "אם אני לא מתחיל בספטמבר את הלימודים לא יהיו לי הכנות ואני לא אצא למסע. לא תהיה לי הזדמנות נוספת למסע כזה".
"לי חשוב ששנת הלימודים תיפתח", אומר איתי קובי, סגן יו"ר מועצת…
...