| היאלי יעקבי-הנדלסמן, ישראל היום |
מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, יבדוק את התמודדות הממשלה עם ריכוזיות ומונופולים בענף המזון, הגופים שייבדקו הינם: רשות התחרות, רשות הגנת הצרכן, משרד הכלכלה ומכון התקנים.
נזכיר כי בחודש מאי האחרון זימן שר הכלכלה ניר ברקת את הממונה על התחרות, מיכל כהן ודרש ממנה להתפטר מתפקידה, "בעקבות פערים מקצועיים וסירובה לממש את מדיניות השר".
על רקע היחסים העכורים האלה, גורמים במשרד הכלכלה בירכו על החלטת המבקר:
״אנחנו שמחים מאוד על הביקורת של מבקר המדינה נגד רשות התחרות. דרוש ניעור של הרשות שלא נלחמת נגד המונופולים ולמען התחרות. שר הכלכלה ניר ברקת נחוש בדעתו להחליף את הממונה על התחרות באדם עם סכין בין השיניים שיילחם במונופולים״.
אמרו במשרדו.
הממונה על התחרות, מיכל כהן, מסרה בתגובה:
״אני מברכת על החלטת מבקר המדינה לבחון את אופן יישום דוח הביקורת ״התמודדות הממשלה עם הריכוזיות והמונופולים בענף המזון" על ידי משרדי הממשלה ורשויותיה. תחום המזון עומד בראש סדרי העדיפויות של רשות התחרות בשנתיים האחרונות נוכח חשיבותו לרווחת הצרכן ומאפייניו התחרותיים. הרשות שמחה שמבקר המדינה מכיר בחשיבות התחום, ותעמוד לרשות אנשי משרד מבקר המדינה״.