| חדשות ספונסר |
השקל נחלש בחדות אתמול לאחר העברת החוק לביטול עילת הסבירות בכנסת ועשוי לשבש את התוכניות של בנק ישראל לגבי התמתנות האינפלציה.
בזמן שהקואליציה מתעלמת מההשלכות של הרפורמה המשפטית, אלו כבר באות לידי ביטוי במסכים.
פיחות השקל צפוי להתגלגל לאינפלציה בדרך של התייקרות הייבוא. הפיחות מתחילת השנה לפי בנק ישראל כבר תרם 1% כלאינפלציה. אם הפיחות יימשך המהלך צפוי להתגלגל לכיס של כל האזרחים באשר הם.
"פרמיית הסיכון של ישראל כבר עלתה ופיחות השקל צפוי לגרור כפי שראינו עלייה בהחזרי המשכנתאות",
כך אמרה נגידת בנק ישראל לשעבר קרנית פלוג הבוקר לגל"צ.
"חברת מודי’ס כבר הורידה את אופק הדירוג של ישראל מחיובי ליציב וזה היה נראה שהחקיקה תתקדם ללא הסכמה. לאחר מכן S&P העירה הערכות אך בעקבות שיחה עם ראש הממשלה קיבלה את ההנחה שהחקיקה לא תעבור בהסכמה לא רחבה וכעת החששות עשויים להתממש"...