| חדשות דבר |
ועדת החוקה מתכנסת הבוקר (ראשון) להכנה לקריאה שנייה ושלישית של הצעת החוק לביטול עילת הסבירות. זה הדיון האחרון בוועדה לפני ההצבעה במליאה. מושב הקיץ של הכנסת מסתיים ב-30 ביולי.
אחריו תצא הכנסת לפגרה עד אחרי החגים.
תיקון חוק יסוד השפיטה שהתקבל קובע שביחס להחלטות ממשלה, אחד משריה והעומד בראשה, בית המשפט העליון לא יוכל להוציא צווים שיורו לרשויות המדינה ולנבחרי ציבור לבצע או להימנע מלבצע פעולה במסגרת תפקידם הציבורי, תוך הסתמכות על עילת הסבירות.
"ח"כ סעדה אמר שהפערים בין הנוסחים קטנים כסיכה, ובגדול אני מסכים, אבל לסיכה יש משמעות",
אמר בדיון פרופ' יובל אלבשן, שהוביל את מתווה פרידמן-אלבשן לפשרה.
"הנוסח הנוכחי חוטא בכל מיני דברים. לא אעשה אאוטינג, אבל היו הסכמות, היו מגעים מכל הצדדים, ויש פה דברים שחייבים להיות בחוק ושחשוב להסכים להם – הוצאת ממשלת המעבר מכל נושא צמצום העילה זה אלמנט שהיה מוסכם על כולם. גם כך הממשלה בגירעון דמוקרטי ואין לה שום יתרון על בית המשפט. לא יעלה על הדעת שממשלת מעבר מרגע הכרזת הבחירות תקבל צמצום עילת הסבירות כמו ממשלות אחרות".//