| חדשות דבר |
הבוקר (שני) חסמו אנשי מחאת המילואימניקים אחים לנשק, בהובלת מחאת אנשי הים, את הכניסה לנמל חיפה. הפגנה גדולה צפוייה להתקיים גם בנתב"ג.
המפגינים הציבו צמיגים וגדר תיל על נתיב הכניסה, ומיקמו במקום שלט שעליו כתוב "נעצור את הסלמי הפולני". הם הביאו עמם מכולה מלאה בנקניקים שמייצגים את "שיטת הסלמי", שלדבריהם מפעילה הממשלה בניסיון להעביר את החקיקה.
לטענתם ביטול עילת הסבירות הינה הפרוסה הראשונה, וזו מהווה ביטול הדמוקרטיה על מלא.
ממחאת המילואימניקים אחים לנשק נמסר:
"לא אכפת לנו אם יורים בדמוקרטיה בצרור או בבודדת, ולא נקבל את ביטול עילת הסבירות שיאפשר מינויים מושחתים ואת פיטורי היועמ"שית. המחאה הזו לא תעצור עד גניזת החקיקה הדיקטטורית וביצור מעמדה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית לדורי דורות".
ההפגנה בנתב"ג צפויה להתחיל ב-17:30, ולפי הערכת רשות שדות התעופה היא תשפיע על כ-27 אלף נוסעים שטיסותיהם מתוכננות להמריא ולנחות החל מחמש בערב.
בהנהלת רשות שדות התעופה הפצירו אתמול מאנשים שלא צריכים להגיע לשדה היום בערב להימנע מכך. דלפקי הצ'ק-אין לטיסות ייפתחו כמתוכנן - שלוש שעות לפני מועד הטיסה.
כמו כן, הרשות תגברה את כוח האדם בטרמינל במטרה לסייע לנוסעים.