| שמעון יעיש, ישראל היום |
במהלך תקופת מגפת הקורונה, ישראלים רבים מילאו את הצימרים והווילות השונות ברחבי הארץ.
סגנון הנופש הזה נמשך עד היום, אך רבים מבעלי הווילות והצימרים מספרים על ירידה משמעותית בביקושים, מה שהוביל גם להורדת מחירים.
אם טרם סגרתם חופשה לקיץ הקרוב ומחירי המלונות והטיסות גבוהים עבורכם, דעו כי בצימרים השונים מודים: "אנו נאלצים להוריד מחירים בשל הביקוש הנמוך".
בן וענונו, הבעלים רשת וילות אלטה גלילאה, סיפר כי מבדיקה שביצעו בחברה, לראשונה מזה עשור – מחירי הווילות והצימרים ירדו גם ב-30% בהשוואה לשנה קודמת, בעיקר עבור לקוחות שמבצעים הרשמה מוקדמת.
"מאז ומתמיד, הנתונים מצביעים על כך ששכבות הביניים צורכות כ-90% ממוצרי הנופש בשוק, ולכן הירידה הדרמטית בביקושים לחופשות במחירים רגילים אילצה את כל הנוגעים בדבר להוזיל מחירים. לעובדה זו צריך להוסיף את העלייה בריביות ואת האינפלציה הגבוהה, שהביאה לירידה בביקושים".
חשוב להדגיש כי גם במשרדי הנסיעות השונים מדווחים על קיץ חלש מהצפוי. בשיחות שקיימנו עם סוכני וספקי תיירות, הם מודים כי הביקוש נמוך מהצפוי, כך שניתן לראות באתרים השונים דילים במחירים נמוכים יותר מאשר נראה לתאריכים הנוכחיים לפני מספר חודשים.