| נטעאל בנדל, ישראל היום |
77,201 עורכות ועורכי דין בעלי זכות בחירה ייצאו היום (שלישי) להצביע בבחירות ללשכת עורכי הדין.
הם יוכלו להצביע מהבוקר ועד השעה 20:00 ב־106 אתרי הצבעה בפריסה ארצית, בסך הכל 172 קלפיות ב־67 יישובים הפרוסים בששת מחוזות הלשכה.
המועמד עמית בכר יפתח את הבוקר בהצבעה בקלפי בתל אביב, והמועמד אפי נוה פתח כבר היום עם הביקור המסורתי בכותל.
המתמודדים משוכנעים כי הכרזת ראש הממשלה נתניהו השבוע על התנעה מחודשת של חקיקת הרפורמה המשפטית תמריץ את הבוחרים - אף שעד היום שיעורי ההצבעה היו נמוכים: ב־2011 נרשמו 38% הצבעה (שהסתיימה בבחירתו של יורי גיא רון), ב־2015 היו 28% הצבעה (נבחר: אפי נוה), וגם ב־2019 נרשמו 28% הצבעה בלבד (אבי חימי ניצח).
הקרב התקשורתי הוא על תפקיד יו"ר לשכת עורכי הדין, במרוץ בין עו"ד אפי נוה לבין עו"ד עמית בכר - שעל פי הסקרים האחרונים מוביל באחוזים ניכרים.
עם זאת, על רקע הרפורמה במערכת המשפט מתגברת משמעותה של ההצבעה לסיעות המרכיבות את המועצה הארצית - הגוף הבוחר את נציגי לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים.
זהות המועצה, ימנית או שמאלית, תכריע לאיזה מחנה יוענקו שני קולות הלשכה בוועדה, והוא יזכה לרוב של חמישה קולות - מחנה השופטים הליברלים או מחנה הקואליציה הימנית.