| מיכל מרנץ, חדשות דבר |
"מאסטרטגיה לפרקטיקה - יציבות, גמישות וצמיחה" הוא שמה של תכנית העבודה השנתית שפרסם השבוע משרד החינוך לשנת הלימודים תשפ"ד והנושא השנתי הנובע מהתוכנית.
התכנית כוללת חמש מטרות, מהן נגזרים יעדים. המטרות הן חיזוק ההון האנושי, למידה רלוונטית, שיפור תחושת המוגנות, קידום היעילות והאפקטיביות. ושוויון הזדמנויות, ממנו נובע גם הנושא השנתי של מיצוי ומצוינות.
"הבחירה בנושא זה מעבירה לכל תלמידה ותלמיד במערכת החינוך את המסר להשקיע, להתאמץ ולעודד את התלמידים לפעול מתוך הנעה פנימית וטבעית המקדמת אותם ומובילה להצלחה ולצמיחה",
נכתב בהודעה הרשמית על הנושא השנתי.
"המצוינות תאפשר לכל תלמידה ותלמיד להתחבר למקורות הכוח שלהם, למצות את הפוטנציאל הטמון בהם ולקדם את תחומי העניין שלהם".
שר החינוך יואב קיש אמר כי
"מצוינות אישית היא המנוף לשדרוג מערכת החינוך של מדינת ישראל, שכן היא מביאה לידי ביטוי את היתרונות של כל תלמיד ותלמידה באופן ייחודי ונותנת להם כלים ייעודיים להצלחה ולמיצוי יכולותיהם"
מנכ"ל המשרד אסף צלאל הוסיף:
"המצוינות האישית נוגעת בכל אחד ואחת מתלמידי מערכת החינוך, כיוון שהיא אינה נמדדת ביחס לזולת, אלא ביחס לתלמיד עצמו, לפוטנציאל האישי שלו ולאופן שבו הוא חותר להשגת מטרותיו ולמתן ביטוי ליכולותיו האישיות."