| היאלי יעקבי-הנדלסמן, ישראל היום |
חברת דואר ישראל פירסמה ביום שני את התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2023, ודיווחה על צמיחה של 14% בהכנסות ומעבר לרווח נקי של 23 מיליון שקלים, זאת לאחר 3 שנים בהן הפסידה 1.9 מיליארד שקל במצטבר.
בתוך חצי שנה מאישור תכנית ההבראה לדואר ישראל ובתוך 3 חודשים מאישור הסכם המימון לתוכנית בוועדת הכספים של הכנסת, החברה עברה לרווחיות, והקדימה בחודשים רבים את יעדי תוכנית ההבראה.
השיפור הניכר בתוצאותיה הכספיות של החברה נובע מיישום תוכנית מפנה מקיפה הכוללת, בין היתר, פרישת עובדים, שינויים בכללי הרגולציה החלים על החברה, וקבלת מימון ליישום התוכנית מהמדינה בתמורה בין השאר להעברת נכסי נדל"ן של החברה לבעלות המדינה.
כתוצאה מפעולות אלה, חברת דואר ישראל מציגה שיפור ניכר בתוצאותיה הכספיות ומסיימת את הרבעון הראשון של שנת 2023 ברווח נקי של 23 מיליון שקלים בהשוואה להפסד של 72 המיליון ברבעון המקביל אשתקד.
החברה מדווחת על רבעון שלישי ברציפות של צמיחה בהכנסות. הכנסות החברה עלו ב-14% והסתכמו ברבעון הראשון של 2023 ב-436 מיליון שקלים - עלייה של 54 מיליון שקלים בהשוואה להכנסות של 382 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד.
ההכנסות הושפעו לטובה מצמיחה משמעותית במגזר הדואר והקמעונאות ובבנק הדואר. ההכנסות משירותי סחר (שילוח בינלאומי) ירדו מעט, בשיעור של פחות מ-3%.