| חדשות דבר |
נפתר המשבר הקואליציוני בין עוצמה יהודית לליכוד סביב תקציב המדינה: ביום שלישי הוסכם בין עוצמה יהודית לליכוד, כי משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יקבל תוספת תקציב של 250 מיליון שקלים בשנת 2024, כאשר המקור התקציבי יהיה מתוך עודפי התקציב של כל משרדי הממשלה לשנת 2023.
המשמעות: תקציב המדינה יובא להצבעה במליאה בקריאה שנייה ושלישית כפי שאושר בוועדת הכספים, ולא ייפתח מחדש.
בכך למעשה הובטח רוב בקואליציה להעברת תקציב המדינה במליאת הכנסת, שההצבעות עליו צפויות להתחיל הערב (שלישי) בסביבות השעה 20:30.
יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר והשר לביטחון לאומי (בצילום למעלה):
"תוספת התקציב היא בשורה חשובה לתושבי הנגב ולגליל, תוספת שתאפשר לחבר בין תושבי הנגב והגליל למרכז ולצמצם את הפערים - כפי שהתחייבנו בבחירות. אמרנו וחזרנו ואמרנו שלא ניתן להפלות את תושבי הנגב והגליל ואני שמח שהתעקשנו על העקרונות הללו".
ח"כ יצחק וסרלאוף, שר הנגב והגליל:
"יום חשוב לנגב ולגליל. תוספת התקציב תאפשר לנו להוסיף תכניות רבות ומגוונות למען תושבי הנגב והגליל, וכפי שהבטחנו, פיתוח הנגב והגליל הוא בראש סדר העדיפויות שלנו".