| סוניה גורודיסקי, ישראל היום |
בישיבת ההנהלה המשותפת של מרכז השלטון המקומי ומרכז השלטון האזורי שהתקיימה היום (חמישי), הוחלט להעביר את המאבק ב"חוק קרן הארנונה" שלטענם "נועדה לגזול את כספי התושבים" לזירה המשפטית ולהפסיק את השביתה.
בשלטון המקומי נערכים לפניה לערכאות משפטיות אשר יוגשו בסיום תהליך החקיקה של חוק ההסדרים.
בנוסף, הקים השלטון המקומי צוות פעולה אשר ירכז את הפעולות שינקטו במאבק מול הממשלה, מבלי לפגוע בתושבי הרשויות. הצוות יוביל את הצעדים המשפטיים, הבירוקרטיים והמעשיים.
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ביקש מהיועמ"שית גלי בהרב מיארה, אישור לייצוג עצמאי בבית המשפט בעתירת התעשיינים נגד החוק, כיוון שלדבריו עמדתה אינה מקובלת עליו.
יש להדגיש כי היועצת המשפטית לממשלה כתבה בתגובת המדינה לעתירת התעשיינים כי לא נפל פגם בהצעת "חוק קרן הארנונה".
"למען הסר ספק יובהר כדלקמן: עמדת המדינה היא כי בהצעת חוק הרשויות המקומיות המונחת על שולחן הכנסת כחלק מהצעת חוק התוכנית הכלכלית לא נפל פגם (לרבות לא ביחס להליך החקיקה) וממילא לא קיימת כל עילה להתערבות שיפוטית בהליך החקיקה המתנהל".
במרכז השלטון המקומי אומרים כי
"חוק קרן הארנונה, הוא חוק מעוות המשנה את סדרי בראשית ביחסי שלטון מרכזי ושלטון מקומי, מדובר בחוק לא שיוויוני, המתבסס על נתונים שקריים שהציג משרד האוצר, וקודם בצורה דורסנית ולא חוקית. הקרן לא משיגה את המטרות לשמן נטען שהיא הוקמה (טיפול במשבר הדיור), וברור שקודמה משיקולים זרים אחרים".