| חדשות דבר |
במשטרה נערכים בכוחות מתוגברים לקראת מצעד הדגלים שייערך ביום חמישי בירושלים. החשש הוא שהסלמה בירושלים תזלוג גם לערים המעורבות, ולכן גם שם ישנה כוננות.
השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר קיים היום הערכת מצב לקראת מחר, אך טרם הכריז רשמית אם ישתתף בצעדה או לא.
יותר מ-3,200 שוטרים ולוחמי מג"ב ישתתפו במבצע האבטחה. למרות שמשטרת ירושלים מתוגברת - ניתנה הנחיה להשאיר מפקדות משימתיות בנגב ובגליל, עם ריכוזי כוחות בערים המעורבות, מחשש שכל הסלמה בירושלים עלולה להתפשט לאזורים אחרים בארץ.
זאת הנחיה של המפכ"ל ושל השר בן גביר.
בן גביר קיים ביום רביעי הערכת המצב לקראת המצעד.
"מחר בעזרת השם נחגוג את יום ירושלים", אמר השר לביטחון לאומי. "אנחנו כאן בהערכת מצב כדי להיערך בצורה המיטבית. המדיניות של השר היא מאוד ברורה ביום הזה. יום חג, המדיניות היא לאפשר חופש תנועה מוחלט של יהודים ברחבי ירושלים, כל האיומים לטרור, כל האיומים בבריונות, כל האיומים בפרובוקציה כזו או אחרת צריכים להיגדע ויפה שעה אחת קודם".
המצעד צפוי להתקיים בהשתתפות עשרות אלפי אנשים ויעבור בתוואי זהה לזה של שנה שעברה, ימים ספורים בלבד אחרי סיום סבב הלחימה בעזה. הצעדה תחל במרכז ירושלים, ומשם תמשיך לכותל המערבי דרך שערי העיר העתיקה וסמטאותיה, כולל מעבר בשער שכם.