| חדשות דבר |
מרכז השלטון המקומי משבית היום שני את שירותי הרשויות המקומיות והמועצות האזוריות במחאה על חוק קרן הארנונה.
במערכת החינוך לא יפעלו גני הילדים עקב היעדר הסייעות, ובבתי הספר לא יגיעו לעבודתם עובדי המנהלה וחלק מהמורים ושירותי ההסעות והאבטחה יושבתו. עם זאת חלק מהרשויות המקומיות לא ישבתו, או ישבתו באופן חלקי בלבד.
בכלל הרשויות, בחינת הבגרות במתמטיקה תתקיים כסדרה, וגם מוסדות החינוך המיוחד יפעלו כרגיל. שירותי הרשויות המקומיות לציבור, כמו מחלקות הרווחה וקבלת קהל במשרדי הרשות לא יפעלו.
לפי הודעת מרכז השלטון המקומי לראשי הרשויות, כל שירותי הרשות המקומית יושבתו בשעה 6:00. עוד נקבע שכל העובדים יגיעו לעבודה אך לא ייתנו שירותים, לא תהיה קבלת קהל ולא יהיה מענה טלפוני.
הוראה זו חלה גם על עובדים בחוזים אישיים. במרכז השלטון המקומי הדגישו שהעובדים יקבלו שכר מלא בגין ימי ההשבתה.
ההשבתה הוכרזה על ידי ראשי הרשויות המקומיות במחאה על כוונת משרד האוצר לחוקק בחוק ההסדרים את קרן הארנונה, שתעביר כספים מרשויות מבוססות לרשויות חלשות.
פרק החוק נמצא על סף אישור סופי בוועדת הכספים. זהו יום השביתה השני שהכריזו ראשי רשויות, לאחר שביתה בת יום שהתקיימה לפני כחודש.