| מיכל מרנץ, חדשות דבר |
הנהגת ההורים הארצית הודיעה על השבתת הלימודים בשכבות ז' עד י"ב ביום רביעי הקרוב.
הסיבה להשבתה היא התנגדות הנהגת הורים להחזרתו של מבחן הבגרות החיצוני כאופן הערכה. סיבה נוספת היא העיצומים של ארגון המורים שמתקיימים בימים אלו וכוללים הפסקת השתתפות מורים בטיולים ופעילויות חוץ ואי-מתן ציונים.
המועד נבחר לא במקרה, ובמקביל להשבתה תתקיים ישיבת ועדת החינוך שתעסוק במתווה הבגרויות החדש.
ההשבתה לא צפוייה לכלול הכנה לבגרויות כולל מתכונות, סיורי מגמות וכל יציאה לפעילויות חוץ שאינן ניתנות לשינוי. כמו כן, החינוך המיוחד מוחרג מההשבתה.
"הורי ישראל מפסיקים להבליג ואומרים די. ילדינו הפכו לכלי משחק במאבקי השכר של ארגוני המורים על לא עוול בכפם״,
אמר מירום שיף, יו"ר הנהגת ההורים הארצית.
״היעלה על הדעת שתלמידים ייגשו לבחינת הבגרות מבלי שידעו כמה קיבלו בבחינות המגן? ואם לא די בכך, הרי שמשרד החינוך מאלץ את ילדינו לחזור לאחור לשיטות לימוד שאבד עליהן הכלח ומגדיל את מספר הבחינות. אנו לא יכולים לעמוד מנגד אל מול עוולות אלו ולכן החלטנו להשבית את המערכת, דווקא ביום שבו ועדת החינוך עוסקת בנושא. אני מקווה שמקבלי ההחלטות יבינו את גודל השעה ויחזרו בהם מהפגיעה המתמשכת והלא מוצדקת בילדינו״.