| יהודה שלזינגר, ישראל היום |
הדיונים בוועדת החוקה יימשכו הבוקר (ראשון) אך עיקר תשומת הלב מופנית לישיבת ראשי הקואליציה שתתקיים היום ב-20:00 בערב, משם עשוי לצאת מתווה חדש לרפורמה המשפטית.
החוקים שיקודמו הבוקר להכנה לקראת קריאה שנייה ושלישית בוועדה בראשות ח"כ שמחה רוטמן הם השינוי בוועדה למינוי שופטים והקביעה שב"גץ לא יוכל לפסול חוקי יסוד.
הדיון שיתקיים הערב בין ראשי הקואליציה צפוי להיות על ריכוך הרפורמה המשפטית בניסיון לרדת לכמה שיותר פרטים. ריכוך הרפורמה תלוי בגורמים שונים הקשורים בקואליציה ובאינטרס של כל אחד מהם.
נתניהו ודרעי רוצים להציג מתווה מרוכך שיתקבל כקונצנזוס ברוב הציבור הישראלי, ליריב לוין כמו לחברים האחרים חשובים השינויים בוועדה למינוי השופטים,
סמוטריץ' רוצה גם הוא לבוא לאנשי הכלכלה וההייטק עם שינויים שירגיעו את רוחם, לאנשי יהדות התורה חשובים הפרטים הקשורים לפסקת ההתגברות וחוק הגיוס.
הריכוכים שעומדים על הפרק ברפורמה הם קביעה שרק המינויים הראשונים בקדנציה (כעת 3-2 מינויים) יתאפשרו על ידי רוב רגיל של הקואליציה בוועדה, אך לשאר המינויים יידרש רוב מיוחס עם חלק מהאופוזיציה או השופטים.