| ניצן צבי כהן, חדשות דבר |
מספר דורשי העבודה בהיי-טק עלה ב-71% מאפריל 2022 עד פברואר 2023, כך פרסם ביום ראשון שירות התעסוקה הישראלי.
עם היציאה ממשבר הקורונה באוקטובר 2021 נרשמו כ-11,150 דורשי עבודה בתחום ההיי-טק, ומספרם ירד באופן עקבי עד אפריל 2022 שבו נרשמו 5,247 דורשי עבודה בתחום ההיי-טק בלבד.
אלא שמאז אפריל 2022 התהפכה המגמה, ומספרם עלה באופן עקבי ומשמעותי. נכון לפברואר 2023, עמד מספרם על 8,992.
בשירות התעסוקה ציינו שנתון זה נמדד עוד לפני לקריסתו של בנק סיליקון ואלי, שצפוי להערכתם להביא לגל פיטורים בעף ההיי-טק העולמי, לרבות בישראל.
עם זאת, ברשות התעסוקה הוסיפו שנתח השוק של ענף ההיי--טק בשוק העבודה הישראלי מצוי בגידול מתמיד מזה כעשור, ולפיכך אך טבעי שככל שהשוק יגדל, כך יגדל גם מספר דורשי העבודה.
מעבר לכך, במהלך משבר הקורונה ענף ההיי-טק הגביר גיוסים, בעוד ענפים אחרים רשמו דווקא ירידה.
לכן ייתכן שהעלייה במספר דורשי העבודה שנרשמת בעשרת החודשים האחרונים היא בגדר 'תיקון מצב' לגידול הלא פרופורציונלי בענף במהלך משבר הקורונה, והתאזנות של שוק העבודה בענף.