| חדשות דבר |
ראש הממשלה בנימין נתניהו דחה ביום רביעי בערב את המתווה שהציג נשיא המדינה יצחק הרצוג לרפורמה המשפטית. את התגובה מסר זמן קצר לאחר שהוצג המתווה, וטרם המראתו לברלין.
"כל ניסיון להגיע להסכמה ראוי, ועל כן נציגי הקואליציה נדברו עם הנשיא פעם אחר פעם",
טען בפתח דבריו.
"לצערי הדברים שהנשיא הציג לא הוסכמו על ידי הקואליציה, וסעיפים רבים מנציחים את המצב הקיים ולא מחזירים את האיזון בין הרשויות. זו האמת המצערת".
עם ההודעה על פרסום מתווה הנשיא להסכמה על רפורמה במערכת המשפט, ועוד כשעתיים לפני פרסומה, שרים, חברי כנסת ופעילים מהקואליציה ומהאופוזיציה הוציאו תגובות למתווה. מרבית התגובות, בעיקר מצד הקואליציה, היו עוינות וטענו מראש כי המתווה, המכונה בפי הנשיא "מתווה העם", לא ייצג הסכמה רחבה.
מזכיר הממשלה יוסי פוקס הודיע בתגובה למתווה:
"למען הסר ספק, מתווה הנשיא הוא מתווה חד צדדי של הנשיא ולא מתווה שהוסכם בדרך כלשהי על ידי גורם כלשהו בקואליציה".