| אריאל כהנא, אסף גולן, ישראל היום |
ראש הממשלה בנימין נתניהו ייצא היום (רביעי) אחר הצהרים לביקור בן שתי יממות בברלין, אשר במרכזו פגישה עם קנצלר גרמניה, אולף שוֹלץ. מארגני המחאה נגד הרפורמה אמרו אתמול שאלפים יפגינו בברלין נגד הרפורמה המשפטית בעת ביקורו של נתניהו בעיר.
הפגישה של נתניה עם המנהיג הגרמני היא הראשונה ביניהם, והיא מתקיימת במסגרת סבב מפגשים של נתניהו עם מנהיגי אירופאים מרכזיים, שרובם חדשים בתפקיד.
בסוף מרץ נתניהו ייועד עם ראש הממשלה של בריטניה, רישי סונאק. בשבוע שעבר נפגש עם עמיתתו האיטלקית, גו'רג'יה מלוני. לפני כחודש נועד עם נשיא צרפת עמנואל מקרון.
נתניהו ושולץ צפויים להיפגש מחר במשרדו של הקנצלר, כאשר השיחה תכלול גם ארוחת צהרים משותפת. הנושא הראשון שנתניהו מעלה לרוב במפגשים מעין אלה הוא סכנת ההתגרענות של איראן.
נתניהו מעוניין לוודא שמדינות אירופה והאיחוד האירופי לא יחזרו להסכם הגרעין. מעבר לכך הוא שואף לכך שהם יגבירו את הלחץ על איראן, ואולי אף יטילו עליה מחדש עיצומים שכרגע אינם בתוקף.
מנהיגי המחאה גם מתכננים לחסום היום את נתב"ג לקראת המראתו של ראש הממשלה לגרמניה בשעות אחה"צ. במסגרת זו יפעלו המארגנים לחסימת הכניסות לנמל התעופה בן גוריון כשהם מתכננים גם להפריע להמראה מתוך שדה התעופה עצמו.