| טל כספין, חדשות דבר |
הכנסת תצא לפגרת הפסח בעוד שלושה שבועות בדיוק. עד אז תתבהר התמונה, לפחות בנוגע למערכה הראשונה בניסיון של שר המשפטים יריב לוין ויו"ר ועדת החוקה שמחה רוטמן לשנות את אופייה וגבולות סמכותה של מערכת המשפט הישראלית.
חודשיים חלפו מאז הציג לוין את עיקרי התכנית. למרות הדיון הציבורי על התכנית כמקשה אחת, בפועל מדובר באוסף של תיקוני חקיקה, שחלקם בשלב מתקדם, בעוד על אחרים הדיון אפילו לא התחיל.
בהתחשב בכך שהקואליציה מעוניינת לקיים את הליך החקיקה ללא קיצורי דרך, יהיה קשה בכל מקרה להשלים את אישורם של חלק מהחוקים, שהדיון עליהם כלל לא התחיל, כבר במושב הזה.
מהי תמונת המצב העדכנית של החוקים שמרכיבים את הרפורמה, ומצב החקיקה שלהם בפועל?
שינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים, שינוי מעמד היועצים המשפטיים, פסילת חוקים על ידי בג"צ ופסקת ההתגברות, ביטול עילת הסבירות.