| חדשות דבר |
״אנחנו קרובים מתמיד לאפשרות של מתווה מוסכם. יש הסכמות מאחורי הקלעים על רוב הדברים"
כך אמר היום (שני) נשיא המדינה יצחק הרצוג מול כ-100 ראשי ערים ומועצות מקומיות באירוע שכינס בבית הנשיא, על מנת לקדם מתווה להידברות בנוגע לרפורמה המשפטית,
"עכשיו זה תלוי במנהיגות הלאומית שלנו, בקואליציה ובאופוזיציה, שיממשו את הרגע החוקתי המכונן הזה שאנחנו נמצאים בפניו ויכולים לממש אותו".
"המתווה שאני פועל לגבש נותן מענים לשני הצדדים, לשאיפות של שני הצדדים".
הוסיף הרצוג,
"אנחנו במשבר היסטורי שמאיים לחרב אותנו מבפנים. אנחנו נמצאים באחד הרגעים הקשים ביותר שמדינת ישראל חוותה. כולנו יודעים בתוך תוכנו שזו סכנה לאומית עליונה".
"אנחנו ממש בדקה ב90, ואתם ראשי הרשויות",
קרא הרצוג
"לכם יש כוח עצום, עצום! לצאת בקריאה ללא מנוח לכל מי שמעורב בתהליך ולכל מי שיש לו השפעה, ואני מבקש גם ברמה האישית, ממש כך- לפעול בכל כלי שקיים ברשותכם, לדפוק על השולחן, להפוך אפילו את השולחנות כשצריך, להשתמש בכל קשר והשפעה כדי לסייע להביא את הרגע הזה לידי מימוש".