| אמיר אטינגר, ישראל היום |
חלון הזדמנויות כמעט אחרון לפשרה בסוגיית הרפורמה המשפטית: בקואליציה מסמנים את השבוע הנוכחי כ"שבוע אחרון" לפשרה. בצל הפסקת החקיקה בשל חג פורים השבוע, בקואליציה מקווים כי במחנה הממלכתי יסכימו להגיע להידברות.
עם זאת, יו"ר המפלגה בני גנץ אמר אמש (ראשון) כי עצירה בחופשת הפורים בלבד לא מקובלת עליו.
הסיבה לכך שהשבוע מסומן כחלון ההזדמנויות אולי האחרון לפשרה היא העובדה כי כנס החורף של הכנסת מגיע לסיומו ולאחר השבוע של פורים שבו כאמור תופסק החקיקה - יישארו שלושה שבועות עד פגרת הפסח.
שר המשפטים יריב לוין ויו"ר ועדת החוקה שמחה רוטמן נחושים להספיק להעביר בקריאה שנייה ושלישית את החלק המרכזי מבחינתם ברפורמה, והוא שינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים כך שהקואליציה תחזיק ברוב אוטומטי בוועדה ותוכל למנות שופטים כפי ראות עיניה.
גם אם תהיה פשרה, המוקש המרכזי הוא שינוי הרכב הוועדה. במחנה הממלכתי לא יסכימו לפשרה שתכלול את השינויים של לוין ורוטמן ואילו השניים האחרים לא מוכנים להתפשר על כך.
מנגד, בכירים בקואליציה אומרים ל"ישראל היום":
"אנחנו מוכנים ללכת לריכוך משמעותי של שאר סעיפי הרפורמה, כולל ריכוך של פסקת ההתגברות". עוד אמרו: "אם לא תהיה פשרה עם האופוזיציה, נרכך באופן חד-צדדי חלקים מהרפורמה".