| חדשות דבר |
עשרות פעילים מקבוצת 'אחים לנשק' חסמו הבוקר (רביעי) את כביש 1 מתל אביב לירושלים במחלף שער הגיא. במשטרה הודיעו שלאחר כשעה הכביש נפתח. מפגינים חסמו גם את מחלף השלום בנתיבי איילון.
עוד נחסמו לתנועה: צומת הכפר הירוק, מחלף ינאי, צומת הפיל בתל אביב, רחוב אבן גבירול בתל אביב ורחוב חיים לבנון בת"א באזור מוזיאון ארץ ישראל. מוקדם יותר, נחסמו לתנועה צומת רעננה וצומת נהלל. מפגינים חסמו את דלתות הרכבת בתחנות ת"א האוניברסיטה, סבידור וההגנה ובתחנת בנימינה.
ועדת החוקה תצביע על החוק להגבלת בג"ץ מלפסול חוקים בקריאה ראשונה, ועשרות הפגנות ואירועי מחאה צפויים ברחבי הארץ. מובילי המחאה נגד הרפורמה המשפטית הכריזו על היום כ"יום השיבוש הלאומי", כשלאורך כל היום יתקיימו הפגנות, צעדות מחאה וחסימות כבישים.
בתום הערכת מצב שהתקיימה אתמול בלילה בראשות השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר יחד עם מפכ"ל המשטרה, מפקד מחוז ירושלים וסגן מפקד מחוז תל אביב, הנחה השר בן גביר את המשטרה שלא לאפשר חסימת צירים מרכזיים, ולפתוח את כל חסימות האנרכיסטים.
לדברי השר בן גביר:
"אני בעד מחאה דמוקרטית אבל לא נאפשר מרי אזרחי ולא נאפשר לאנרכיסטים לחסום צירים מרכזיים, ויש לשמור על שגרת החיים של אזרחי ישראל. הנחיתי את משטרת ישראל לפתוח את כל הכבישים במידה וייחסמו".