| סוניה גורודיסקי, ישראל היום |
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מציג היום (רביעי) את תקציב המדינה והתוכנית הכלכלית לשנים 2023-2024. לאחר אישור תקציב המדינה ביום שישי האחרון לשנים 2023 ו-2024.
"אני חושב שהצלחנו לעמוד ביעדים בצורה מדהימה, לא פרצנו מסגרות, מילה טובה לכל השרים ולרה"מ ולעובדי משרד האוצר. בחוק ההסדרים יש שורה של רפורמות חשובות מאוד למשק בתחום הרגולציה ועוד, תהליכי האצה בתחום הדיור והתשתיות המאבק בהון השחור, מאבק בריכוזיות ויש לנו עוד הרבה עבודה. אני משוכנע שנצלח גם את ההצבעה בכנסת על התקציב",
התנבא סמוטריץ'.
"נמשיך במהלך להפוך את השוק הישראלי לשוק חופשי, נלחם ביוקר המחייה, נאבק בריכוזיות, נוביל הרבה מאוד תהליכים טובים. יש לנו הרבה עבודה",
הבטיח שר האוצר.
שר האוצר הציג בשורה להורים והודיע על הגדלת נקודות הזיכוי עד גיל 13-18 והארכת הסבסוד לצהרונים.
"אנחנו רוצים להקל על יוקר המחייה לאורך זמן. מעונות היום לא יתקיירו להורים בשקל אחד",
אמר סמוטריץ'.
בתחילת השבוע פרסם משרד האוצר את תמצית עיקרי ההחלטות שהתקבלו בישיבת הממשלה הסוערת. תקציב המדינה לשנת 2023 יעמוד על 484.7 מיליארד שקלים, ותקציב המדינה לשנת 2024 יעמוד על 513.7 מיליארד שקלים. מסגרת התקציב יהווה תוספת של 17.7 מיליארד שקלים בשנת 2023, ו-25.9 מיליארד שקלים בשנת 2024.