| סוניה גורודיסקי, ישראל היום |
שביתה בת יום אחד של השלטון המקומי תיערך היום (חמישי), ובמסגרתה יושבתו כל שירותי הרשות המקומית על כל מחלקותיה ואגפיה. לא יינתנו שירותי ניקיון ברחבי הארץ, לא תתקיים קבלת קהל בעירייות, לא יינתנו דו"חות חניה, הזבל לא יפונה, ומרבית מוסדות החינוך לא ייפתחו, מלבד החינוך המיוחד.
| מי ישבות?
• מחלקות ברשויות המקומיות: חינוך, רווחה, תחזוקה, שפ"ע, אשפה, שפ"ח, מוקד עירוני, חינוך בלתי פורמלי, תרבות
• פיקוח ומאבטחי מוסדות חינוך
• בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום – למעט החינוך המיוחד
• צהרונים - גם אם מופעלים על ידי חברות עירוניות
• מורים וצוותי חינוך עובדי הרשות המקומית
• מאבטחי מוסדות חינוך בכל מסגרות החינוך לרבות בבתי הספר היסודיים והחטיבות
• כל מערך ההסעות בחינוך הרגיל
מוסדות החינוך המיוחד יוחרגו מהשבתה לרבות מערך ההסעות בחינוך המיוחד ולרבות החרגה של אבטחת מוסדות החינוך המיוחד.
| למה יש שביתה?
השלטון המקומי ישבית את המשק ביום הדיון על התקציב של הממשלה עקב "התעלמות האוצר מדרישותיו". בשלטון המקומי טוענים כי ההחלטה התקבלה בעקבות הכוונה לפגוע בתקציבי הרשויות ובסמכויות שלהן. הרשויות המקומיות דורשות, בין היתר, הסכם שכר ותנאי העסקה לסייעות, השלמת מחסור כיתות לימוד וביטול קרן הארנונה.