| ניצן צבי כהן, חדשות דבר |
יו"ר דירקטוריון אסם, דן פרופר (81), הודיע ביום ראשון על החלטתו לפרוש מתפקידו לאחר 56 שנים בחברה.
אביו של דן, אויגן פרופר, כיהן במשך שנים ארוכות כמנכ"ל אסם. פרופר הבן הצטרף לחברה ב-1966 ושנתיים לאחר מכן מונה לנהל את מפעל החברה בבני ברק. בתפקידו זה יזם את פיתוח החטיף 'ביסלי' במטרה לנצל בצורה טובה יותר את מכונות ייצור הפסטה שהיו במפעל.
ב-1981 פרש פרופר האב מתפקיד מנכ"ל החברה, ודן ואחיו גד מונו במשותף כמנכ"לי החברה. בספטמבר 1985 נקלעה משפחת פרופר למחלוקת עם בעלי המניות האחרים בחברה לאחר שביקשו להנפיק את החברה בבורסה.
בינואר 1986 ביקשו להתפטר מתפקידם ולמכור את חלקם באחזקות אסם (17.4%) אך לאחר שלא נמצא רוכש למניות חזר פרופר לכהן כמנכ"ל - תפקיד בו החזיק עד 2006. ב-1990 זכה בפרס התעשייה בקטגוריית המזון. ב-1996 יזם את המגעים בסופם רכשה נסטלה 10% ממניות אסם ובהמשך, מכרו בני משפחת פרופר בהדרכה את כל מניותיהם לנסטלה תמורת כ-1.2 מיליארד שקלים. ב-2016 מחקה נסטלה את מניות אוסם מהמסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב.
לאורך השנים הוסיף פרופר לכהן בדירקטוריון החברה וכיהן גם כיו"ר התאחדות התעשיינים במשך 6 שנים. ב-2006 קיבל מההסתדרות תעודת הוקרה על שמירה על יחסי עבודה תקינים באסם במהלך כהונתו.
פרופר כתב במכתב הפרישה שלו:
"במלאת 80 שנה לאסם, ובתום 56 שנים בהן הייתה לי הזכות למלא שורה של תפקידי מפתח בחברה, אני מסיים את תפקידי כיו"ר החברה".
קראו את הכתבה המלאה באתר החדשות דבר