| חדשות Investing.com |
בטקס שנערך ביום ראשון בתעשייה האווירית העניקו יו"ר התעשייה האווירית, עמיר פרץ והמנכ"ל בועז לוי המחאה על סך של 655 מיליון שקל לפקודת מדינת ישראל, למנהלת רשות החברות הממשלתיות, מיכל רוזנבוים.
מהלך זה מעמיד את סכום הדיבידנד השנה מהחברות הממשלתיות על כ-1.1 מיליארד שקלים.
התשלום שהעבירה התעשיה האווירית הוא סכום שיא של חלוקת דיבידנד למדינת ישראל מחברה ממשלתית והוא מתבצע לאור התוצאות הכספיות הטובות של החברה בשנים האחרונות, שהגיעו לשיא ב-2021 עם היקף מכירות שהסתכמו בסך של כ-4.5 מיליארד דולר ורווח נקי של 148 מיליון דולר.
לתעשייה האווירית תעש אוירית אגחד אחת (סדרה ד') הנסחרת בבורסת ת"א. מדובר באג"ח שקלי, בריבית של 2.2% (1.6% נטו), המיועדת לפירעון בדצמבר 2023.
מנהלת רשות החברות הממשלתיות, מיכל רוזנבוים:
"היום נעשה צעד נוסף שמשקף את האחריות של חברה ממשלתית לבעלי המניות שלה - הציבור בישראל. התעשייה האווירית מוכיחה כי היא בעלת חשיבות לאומית, ביטחונית ומשקית למדינת ישראל. המשק הישראלי נהנה היום מפירות ההצלחה של התעשייה האווירית שאף קלטה בשנים האחרונות אלפי עובדים במקצועות היי-טק, ותרמה תרומה כבירה לחיזוק ביטחונה של מדינת ישראל".
יו”ר התעשייה האווירית ,עמיר פרץ:
"היום נזכיר לכל אזרח ישראלי שהוא הבעלים שלנו ולכן הוא נהנה מהתוצאות העסקיות של החברה. נכון, זאת חברה עסקית שלה מטרות רווח, אך כשם שרבבות עובדיה הם החברה הישראלית, כך גם בעליה הם אזרחי מדינת ישראל. הדיבידנד אותו אנו מעבירים היום הוא הגדול ביותר שניתן על ידי התעשיה האווירית והוא הגדול ביותר גם מול כל החברות הביטחוניות הממשלתיות".
מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי:
״האתגרים המשמעותיים של השנים האחרונות בהן ידענו את משבר הקורונה, משברים ביכולת רכש ואסקפה, ומלחמות בעולם, הוכיחו את כוחה של התעשייה האווירית, שהמשיכה להוביל ולספק ללקוחותיה את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם. השנה החולפת הייתה שנת שיא בתוצאותיה הכספיות של החברה, עובדה המסמלת את חוזקה של החברה ואיתנותה. זאת בתוספת לצבר הזמנות של 14 מיליארד דולר המאפשר הסתכלות אל העתיד."
רוצים לעקוב אחרי ביצועים של נכסים פיננסיים בשווקים? היכנסו לתיק ההשקעות הווירטואלי כאן באתר או באפליקציית Investing.com והוסיפו את נייר הערך או המטבע לרשימת המעקב שלכם.