שבוע מורכב לפנינו
שבוע המסחר החדש נפתח באווירה חיובית אחרי פרסום דוח התעסוקה של חודש יוני בארה"ב.
על פי הנתון, המשק האמריקני הצליח לייצר בחודש יוני כ-195 אלף משרות לעומת הצפי שעמד על תוספת של כ-163 אלף משרות. נתון חודש מאי עודכן כלפי מעלה בעוד 20 אלף ל-195 אלף. שיעור האבטלה נותר ללא שינוי ברמה של 7.6% לעומת הצפי שעמד על ירידה של 0.1%. הנתונים המעודדים מעלים את הסיכויים לכך שהפד' יצמצם את היקף הרכישות שלו בחודש ספטמבר הקרוב וזה למעשה תרם להתחזקותו של הדולר מול כל המטבעות הנסחרים מולו.
מדד מ"א 25 נסחר כעת מעל 1,200 הנקודות, בדרך לבחון את אזור ההתנגדות הבאה הניצבת ב-1,210 הנקודות. הפתיחה השלילית באסיה והחוזים האדומים בוול סטריט, עשויים להעיב על המסחר בשעות הקרובות.
בזירת המט"ח, הדולר התחזק מול השקל וקרוב לפרוץ את תחומי הדשדוש שבין 3.6- 3.65. אנו מעריכים כי הדולר ימשיך להתחזק בעולם על רקע הספקולציות לצמצום היקף הרכישות החודשיות. התחזקותו הצפויה של הדולר בעולם, תבוא לידי ביטוי גם אצלנו. טווח המחירים שלנו לשבוע זה: 3.6- 3.7.
עונת הדוחות של הרבעון השני של השנה תצא לדרך היום בסוף יום המסחר. ענקית האלומיניום "אלקואא" תפתח את העונה. אנליסטים לא מצפים לעונה טובה. רווחי החברות לא יהיו גבוהים וזה למעשה מפעיל לחץ על השווקים. אם העונה תיפתח בצורה חיובית, המגמה בשווקים עשויה להשתנות.
המשקיעים בעולם ממתינים השבוע בדריכות לפרסום הפרוטוקולים של ישיבת הריבית האחרונה ולנאומו של יו"ר הפד' ברננקי. המשקיעים בעולם ימתינו בדריכות לנאומו של ברננקי וינסו ללכוד רמזים בנוגע לשינויים מוניטאריים עתידיים. ברננקי עשוי להתייחס לשיפור הנוסף שחל בסקטור התעסוקה בחודש יוני. אם יו"ר הפד' ירמוז על צמצום היקף הרכישות, השווקים עשויים להגיב בירידות והדולר צפוי להתחזק.