פתיחה רגועה לשבוע החדש
יום המסחר הראשון בשבוע נפתח באווירה רגועה יחסית. המדדים המובילים באירופה נסחרים ביציבות, סביב רמות הפתיחה שלהם והחוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים על פתיחה מעורבת. בהעדר נתוני מקרו משמעותיים, האווירה האופטימית צפויה להימשך ביממה הקרובה.
בזירה המקומית, החגיגות נמשכות. מדד ת"א 25 מוסיף מעל 0.5% לערכו ונסחר בסמוך ל-1,230 הנקודות. נתוני הצמיחה המעודדים שהתפרסמו ביום שישי האחרון והסנטימנט החיובי השורר בשווקים מעבר לים, מעניקים רוח גבית לשוק המקומי הצפוי להמשיך לנוע מעלה בימים הקרובים. מדד ת"א 25 צפוי לבחון את אזור ההתנגדות המשמעותית הניצבת ב-1,240 הנקודות. בזירת המט"ח המקומית, התחזקותו של הדולר נמשכת. צמד הדולר שקל קרוב לבחון את אזור ההתנגדות הניצבת ב-3.67. פריצה של רמה זו תוביל להמשך העליות אל עבר 3.70. התחזקותו של הדולר בעולם ועמדתו הנוקשה של פישר נגד התחזקותו הבלתי פוסקת של המטבע המקומי, אמורים לתת רוח גבית לדולר כנגד השקל ולשמור את הצמד מעל 3.6 שקלים לדולר לאורך השבוע שלפנינו. אנו מעריכים כי יחסי הגומלין בשוק המט"ח ישתנו ואנו ניצבים בפני גל עליות משמעותי של הדולר כנגד כל המטבעות הנסחרים מולו. בימים האחרונים נראה כי הדולר מתחזק כל הזמן והסיבה לכך היא : שיפור מתמשך של הכלכלה האמריקנית, דבר שמעלה את הסיכויים לכך שהפד' יפסיק או יצמצם את תוכנית הרכישות שלו מוקדם מהצפוי. הדולר אינדקס מראה בברור שיש מקום להתחזקות נוספת של השטר הירוק. למעשה אנו צופים להמשך עליות אל עבר 3.7 ויותר. טווח המחירים שלנו לצמד הינו : 3.61 – 3.70.
בהמשך השבוע כדאי לעקוב אחרי יו"ר הפד' ברננקי הצפוי לשאת דברים מול הסנאט. ביום רביעי ברננקי יציג את התחזית המעודכנת של הפד' בנוגע למצבה הכלכלי של ארה"ב. מעבר לכך, המשקיעים יעקבו מילה ומילה אחריו וינסו ללכוד רמזים בעניין תוכנית רכישות האג"ח של הפד'. יתכן כי בקרוב נתחיל לשמוע רמזים בנוגע לצמצום או הפסקת תוכנית הרכישות שלו היות והכלכלה האמריקנית ממשיכה להתייצב.
היום ומחר לא יפורסמו נתוני מקרו, לכן צפויה רגיעה בשווקים. ביום רביעי המשקיעים יעקבו בדריכות אחרי הפרוטוקולים של ישיבת הריבית האחרונה בבריטניה ואחרי עדותו של ברננקי מול הסנאט.
ניתוח טכני
פאונד דולר
GBP/USDGBP/USD" title="GBP/USD" width="1175" height="438">
ניתוח כללי
- אחרי שהצמד נבלם באזור ממוצע נע 200, הוא צלל מטה ושבר את קו המגמה היורד+ רמת התמיכה המשמעותית הניצבת ב-1.5260.
- מהלך הירידות כעת אמור להימשך עד אזור 1.50 לפחות.
- ה-CCI סיפק איתות דובי.
- כל עלייה חייבת להיבלם באזור 1.5260 על מנת שהירידות תימשכנה.
- שימו לב לתבנית הנרות שסומנה בריבוע האדום המעידה על המשך הירידות.
תחזית שלנו: בשבירה של 1.5150 ניתן לשקול כניסה לעסקאות שורט חדשות אל עבר: 1.50, 1.49.