פתיחה יציבה לשבוע החדש
השווקים ברחבי העולם פתחו את השבוע החדש ביציבות. בהעדר נתוני מקרו משמעותיים, השווקים המשיכו לעכל את נתוני התעסוקה המעודדים של ארה"ב ואת הורדת הריבית המפתיעה באירופה. המשק האמריקני הצליח ליצר 204 אלף משרות במהלך חודש אוקטובר, הרבה מעל הצפי שעמד על תוספת של כ-121 אלף משרות. גם הנתון של חודש ספטמבר עודכן כלפי מעלה ב-15,000 משרות ל-163 אלף משרות. שיעור האבטלה עלה כצפוי ב-0.1% ל-7.3%.
באירופה הבנק המרכזי הוריד את שיעור הריבית לשפל היסטורי של 0.25% על רקע הירידה באינפלציה וההתדרדרות המתמשכת בסקטור התעסוקה האירופאי. הורדת הריבית מעיבה על השטר האירופאי אשר מתקשה לפרוץ חזרה מעל 1.34 דולר לאירו.
באסיה המדדים עולים בהובלת מדד הניקיי אשר מטפס ביותר מ-2% על רקע חולשתו של הין מול כל המטבעות הנסחרים מולו.
בזירה המקומית, מדד ת"א 25 סגר את יום המסחר מעל 1,310 הנקודות. כל עוד העליות בשווקים ברחבי העולם תימשכנה, המדד המקומי ימשיך לבסס את מעמדו מעל 1300 ואף ימשיך לנוע מעלה אל עבר שיאים חדשים.
בזירת המט"ח, התחזקותו של הדולר בעולם צפויה לבוא לידי ביטוי גם אצלנו. צמד הדולר שקל אשר מדשדש למעלה משבוע, צפוי לפרוץ מעלה לכיוון 3.6.
המשקיעים יעקבו בדריכות אחרי ההתבטאויות של בכירי הפד' בנוגע לאפשרות לצמצום היקף הרכישות עוד השנה. הסימנים החיובים המתגלים לאחרונה תומכים במהלך שכזה וזו למעשה אחת הסיבות לכך שהדולר מתחזק לאחרונה וככל הנראה ימשיך להתחזק גם לאורך השבוע שלפנינו. היום לא צפויים להתפרסם אירועי מקרו משמעותיים ובשל כך התנודתיות צפויה להיות יחסית מוגבלת.