המשבר בארה"ב מעמיק: הרפובליקנים והדמוקרטים במבוי סתום
הבורסה בת"א פתחה אומנם את השבוע בעליות שערים נאות אך המגמה השלילית בזירה הבינ"ל תעיב על המסחר אצלנו. מדד ת"א 25 אשר הוסיף אמש 1.4% לערכו, סגר את היום באזור ה-1,275 הנקודות. היום המדדים צפויים להפתח במגמה שלילית על רקע ההסתבכות בארה"ב בעניין סוגיית תקרת החוב. אם הצדדים לא יצליחו להגיע לפתרון עד ה-17 לאוקטובר, הכלכלה הגדולה בעולם תיכנס באופן רשמי למצב של חדלות פירעון.
שבוע המסחר באסיה נפתח בירידות שערים על רקע החוזים האדומים בוול סטריט. אנו מעריכים כי היום המדדים המקומיים ינועו מטה. מדד ת"א 25 צפוי לרדת חזרה לכיוון ה-1,260 הנקודות. אנו מעריכים כי התנודתיות הגבוהה תימשך בימים הקרובים וטווח המחירים צפוי לנוע בין 1,250- 1,300 הנקודות.
עונת הדוחות בארה"ב צפויה להיפתח מחר. ענקית האלומיניום "אלקווא" תירה את יריית הפתיחה כרגיל.
בזירת המט"ח המקומית, צמד הדולר שקל בנה תחתית סביב אזור ה-3.5 שקלים לדולר. אנו מעריכים כי הדולר ימשיך להתחזק אם וכאשר יו"ר הפד' ירמוז על צמצום היקף הרכישות במסגרת הפרוטוקולים של ישיבת הריבית האחרונה אשר יפורסמו ביום רביעי הקרוב. מבחינה טכנית, שבירה של אזור ה-3.5 שקלים לדולר תוביל לירידות לכיוון 3.4 ואילו פריצה מעל 3.6 תוביל להמשך ההתחזקות של הדולר אל עבר 3.7.