בנק ללא נגיד – כיצד סאגת הנגיד תשפיע על השוק המקומי
סוגיית הנגיד ממשיכה להעסיק את הדרגים הבכירים ביותר אצלנו. ראש הממשלה ושר האוצר לא ציפו לכך שמציאת מחליף לנגיד בנק ישראל היוצא, סטנלי פישר תהפוך למשימה כה מורכבת. סאגת הנגיד אצלנו זוכה לתגובות גם בזירה הבינ"ל. השוק המקומי פתח את השבוע בעליות שערים דווקא למרות חוסר הוודאות שנוצרה סביב סוגיית הנגיד. מדד ת"א 25 עלה מעט וסגר את היום הראשון של השבוע באזור ה-1,209 נקודות. היום השוק המקומי יושפע מהמגמה המעורבת באסיה והחוזים העתידיים בוול סטריט.
בזירת המט"ח, הספקולנטים עשויים לנצל את חוסר הוודאות בבנק ישראל וינסו להפעיל לחץ נוסף על השטר הירוק. בנק ישראל ינסה לא לאבד שליטה וינסה לבלום את התחזקותו של השקל אשר פוגעת בכלכלה המקומית. יתכן כי הדשדוש במתמשך בין 3.6- 3.56 ישבר בימים הקרובים. שבירה מתחת ל-3.55 עשויה להגביר את הלחץ על השטר הירוק. הלחץ הצפוי על הדולר מול השקל כתוצאה מחולשתו בעולם, יחייב את הנגיד הבא להתערב במלא העוצמה על מנת להבטיח יציבות מחירים. בהעדר "בעל הבית", הספקולנטים ימשיכו לבחון את נחישותו של בנק ישראל.