ההססנות נמשכת- ממתינים למספר נתוני מקרו חשובים
המדדים המובילים בוול סטריט סוגרים את יום המסחר במגמה מעורבת. ההססנות בשווקים צפויה להימשך היות והמדדים המובילים נסחרים ברמות גבוהות שמהן ניתן לצפות לתיקון.
רבים חוששים מפני גל תיקון אלים שעלול לצאת לדרך ממש בקרוב, משהו בסגנון מה שראינו בשנת 2000 ובשנת 2007. ההבדל הוא שהשנה, נתוני המקרו המצוינים המתפרסמים בארה"ב, ממשיכים לתמוך בהמשך הראלי ונראה כי המשקיעים ינצלו כל ירידה לצורך עליה נוספת.
זירה מקומית
השוק המקומי סגר את יום המסחר אמש במגמה מעורבת. מדד ת"א 25 סגר ב-1,240 הנקודות. היום במשקיעים ינסו לקחת את המדד צפונה אל עבר אזור 1,250 הנקודות. ההססנות בוול סטריט והמגמה השלילית באסיה עשויים להעיב על המסחר בשוק המקומי.
בזירת המט"ח, השקל שומר על כוחו אך מתקשה לשבור את אזור 3.67. האירו מצליח להתאושש מעט מול השקל אחרי שירד לשפל של שנתיים ברמה של 4.77. אם הצמד יצליח לבסס את מעמדו מעל 4.8, ניתן יהיה לצפות לגל עליות משמעותי יותר לכיוון 4.9 לפחות. התחזקותו של השקל צפויה לצבור תאוצה בעיקר מול הדולר אשר נחשב למטבע חלש יותר ביחס לאירו. ברגע שתורכב הממשלה אנו צפויים לראות עליה בשוק המקומי והתחזקות השקל.
זירה בינ"ל
בשונה ממה שראינו בימים האחרונים, היום צפוי להיות מאוד מעניין בזירה המקרו כלכלית. נתונים חשובים רבים צפויים להתפרסם במהלך היומיים הקרובים. נתונים אשר עשויים לגרום לתנודתיות לא מבוטלת בשווקים. הנתון המרכזי יפורסם היום והוא : נתון המכירות הקמעונאיות בארה"ב. הנתון צפוי להצביע על כך שהמכירות עלו ב-0.5% לעומת העלייה של 0.1% אשר נרשמה בחודש הקודם.
בניו זילנד כדאי לעקוב אחרי החלטת הריבית ואחרי הצהרתו של הנגיד. הריבית צפויה להישאר על כנה ברמה של 2.5%. נאום ניצי עשוי לחזק את המטבע הניו זילנדי.