נתונים מדאיגים בסין עשויים להעיב על השווקים
ההססנות בשווקים נמשכת. בהעדר נתוני מקרו משמעותיים, המשקיעים לא מצליחים למצוא כיוון ברור. המדדים המובילים בוול סטריט סגרו במגמה מעורבת, אך באסיה נרשמות ירידות שערים על רקע ההתכווצות שנרשמה בסקטור היצור בסין לראשונה מזה כחצי שנה. מדד מנהלי הרכש של סקטור היצור בסין רשם קריאה של 49.6 נקודות לעומת 50.5 הנקודות שנרשמו בחודש הקודם. הנתון מעיד על כך שסקטור היצור של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם, התכווץ לראשונה מזה מספר חודשים (נתון מתחת ל-50 מצביע על התכווצות ואילו מעל 50 מצביע על התרחבות הסקטור). הנתון המאכזב מעיב גם על החוזים העתידיים בוול סטריט הנסחרים בירידות של עד כ-0.5%.
היום, כדאי לעקוב אחרי מדד מנהלי הרכש של מספר מדינות מפתח בגוש האירו. על פי הנתונים, הכלכלה הצרפתית ממשיכה לקרטע עם צפי להתכווצות בסקטורים היצור והשירותים ואילו בגרמניה צפויה התרחבות בסקטורים. נתונים מפתיעים עשויים לספק תמיכה עבור האירו הנסחר בסמוך ל-1.35. נתונים מאכזבים עשויים להוביל לשבירה של 1.35 ולהמשך הירידות אל עבר 1.33.
בזירת המט"ח הבינ"ל לא חלו תנועות חדות ומרבית הצמדים נסחרים סביב רמות הפתיחה. הדולר האוסטרלי מאבד גובה על רקע ההאטה שחלה בסקטור היצור של סין. בימים הקרובים, התנודתיות צפויה להימשך.
זירה מקומית:
חוסר הוודאות בזירה הבינ"ל באה לידי ביטוי גם אצלנו. המדדים המובילים נסחרים בכבדות יחסית, כאשר מדד ת"א 25 נסחר מעל 1,330. היום, המימושים צפויים להתחדש על רקע הירידות החדות באסיה ועל רקע החוזים האדומים בוול סטריט. התמיכה הקרובה ניצבת באזור 1,320 הנקודות.
בזירת המט"ח המקומית, צמד הדולר שקל נסחר בכבדות מתחת ל-3.5. נראה כי המשקיעים נטשו את הצמד מחשש למהלך אגרסיבי מצדו של בנק ישראל, הסופג ביקורות קשות לאחרונה על כך שהוא אינו עושה מספיק על מנת לבלום את התחזקותו של השקל הפוגעת בכלכלה המקומית. גם הירידה בתנודתיות בזירת המט"ח הבינ"ל גורמת לצמד להיסחר בכבדות.
מבחינה טכנית, אם הצמד יצליח לפרוץ את אזור ב- 3.5, נוכל לצפות להמשך העליות לכיוון 3.55.
כישלון פריצה של אזור ה-3.5 שקלים לדולר תפעיל שוב לחץ על השטר הירוק. במקרה כזה ניתן לצפות להמשך הצלילות אל עבר 3.45-3.4.