ממשיכים לטפס
השוק המקומי הגיב בחיוב לנתוני התעסוקה של ארה"ב שהתפרסמו בשישי האחרון והובילו לנעילה מצוינת בוול סטריט. המשק האמריקני הצליח ליצר 204 אלף משרות במהלך חודש אוקטובר, הרבה מעל הצפי שעמד על תוספת של כ-121 אלף משרות. גם הנתון של חודש ספטמבר עודכן כלפי מעלה ב-15,000 משרות ל-163 אלף משרות. שיעור האבטלה עלה כצפוי ב-0.1% ל-7.3%.
מדד ת"א 25 סגר את היום הראשון של השבוע בעליות שערים קלות. המדד ממשיך לבסס את מעמדו מעל 1,300 הנקודות וסגר אמש באזור 1,313 הנקודות. העליות צפויות להימשך גם במהלך השבוע והמדדים המקומיים ימשיכו לטפס אל עבר שיאים היסטוריים חדשים.
בזירת המט"ח, התחזקותו של הדולר בעולם צפויה לבוא לידי ביטוי גם אצלנו. צמד הדולר/שקל אשר מדשדש למעלה משבוע, צפוי לפרוץ מעלה לכיוון 3.6. התחתית האחרונה אשר ניצבת ב-3.5 שקלים לדולר הצליחה להחזיק מעמד ונראה כי אנו ניצבים בפני תיקון משמעותי יותר.
המשקיעים יעקבו בדריכות אחרי ההתבטאויות של בכירי הפד' בנוגע לאפשרות לצמצום היקף הרכישות עוד השנה. הסימנים החיובים המתגלים לאחרונה תומכים באופציה הזו וזו למעשה אחת הסיבות לכך שהדולר מתחזק לאחרונה וככל הנראה ימשיך להתחזק גם לאורך השבוע שלפנינו.
הדולר אינדקס תומך במהלך התחזקות של הדולר. רמת התמיכה הניצבת באזור 79 הנקודות הצליחה לבלום את נפילתו של השטר הירוק והקונים הגיעו נחושים באזור הרמה הזו והובילו למהלך עליות משמעותי בשבוע שעבר. פריצה מעל 82 תוביל למהלך התחזקות משמעותי יותר של הדולר כנגד שאר המטבעות הנסחרים מולו.